Jancsó Fotósuli

TS-E objektív



Canon optikák esetén TS (Tilt-Shift), Nikon esetén PC (Perspective Correction) elnevezés alatt találod meg ezeket a típusú objektíveket, amiknek két olyan tulajdonságuk van, amik kiemelik ezt a típust a többi közül.


 SHIFT opció: 
 

A képsík eltolásával tudod korrigálni a perspektívát. Gyakorlatban biztos találkoztál már azzal a problémával, hogy ahhoz, hogy egy nagyobb épület beleférjen a képedbe, felfele kell hogy döntsd a kamerádat. Viszont így a vonalak összetartanak, nem lesznek párhuzamosak egymással. A Shift opcióval teljesen vízszintbe állított fényképezőgéppel lehet a képsíkot eltolni úgy, hogy a vertikális vonalak párhuzamosak maradnak egymással.

 

Normál objektívvel készítve, ahol a kamera felfele néz 
A vertikális vonalak összetartanak
 



Tilt-Shift objektívvel készítve, képsík eltolásával 
A vertikális vonalak párhuzamosak egymással

 

Fotó: Jancsó Gergely – Melbourne, Ausztrália (Prime Tower építkezése)
 


 TILT opció: 
 

Az élességi síkot tudod eltolni ezzel a funkcióval, ami normál objektív esetén párhuzamos a kamera szenzorjával. Jól jöhet ez az opció olyan témák fotózása esetén, mint a tárgyfotózás, ahol például egy asztal teljes felületét szeretnéd élesen viszontlátni a képeden, de az nem párhuzamos a képérzékelővel. Így a TILT görgőt állítva tudod eltolni az élességi síkot.


Felhasználási területe

Sokkal inkább a Shift opció miatt vásárolják, a Tilt funkciót nagyon kevesen használják, köztük én sem. A SHIFT lehetősége épületek, belső terek, enteriőrök fotózása esetén jön nagyon jól, szinte az összes fotómat vagy a Canon 24 mm TSE vagy a szintén Canon 17 mm TSE optikával készítem, ezzel tudok olyan kompozíciót készíteni, ami normál objektívvel csak nagyon körülményesen megoldható.



 

 


Népszerű fotós kurzusok
Enteriőr & Épületfotózás kurzus - ÚJ HELYSZÍNEN!

Egész napos, 10 órás, részletekre is kiterjedő épület- és enteriőr fotózás kurzusra tudsz hozzánk csatlakozni IDÉN UTOLJÁRA szeptember 14-én, ÚJ HELYSZÍNEN. Külső épület és belső fotók készítése, aranyórában, kékórában, verőfényes napsütésben. Közös vacsora, 2 órás személyes képértékelés és képkidolgozás. Reggeltől egészen naplementéig.

Photoshop kurzus - Kezdőből haladó

Megnyitsz Photoshopban egy új fotót, amit nem rég készítettél. De nem tudod pontosan, hogyan dolgozd ki, mit is kezdj vele, melyik eszköz mire jó, és hogyan érd el velük a legjobb végeredményt?

Fényfestés 2 - Enteriőr & Épületfotózás

A Fényfestés 2. kurzusban benne van minden, amit tudok az enteriőr és épületfotózásról. Három különböző helyszíni fotózáson mutatom meg a technikákat. Először egy budapesti lakás belső tereit fotózzuk, majd Dunabogdányon a Forest kabint belülről-kivülről, végül pedig a Ferenciek terén lévő Matild Palace-t. A kurzusban végigkövetheted a fotózás menetét, kompozíciók kiválasztását, vakuzást, majd a képkidolgozást is.

 

FFV: Hogyan árazd a fotózásaid?

Segítek neked abban, hogy hogyan árazd a fotózásaid, kerüld el az alul vagy épp felülárazást, mindezt úgy, hogy az áraidból ne is alkudjon a megrendelőd. Megosztom veled a jól bevált praktikákat.

 

Tudatos portréfotózás stúdióban

Ebben a kurzusban megmutatjuk neked, hogyan lehet vaku használatával is természetes hatású fényeket készíteni. Meglátod, pár egyszerű alap gondolat elsajátítása után te is könnyedén be tudod majd állítani a fényeket.

 

A fényfestés

A fényfestés egy olyan speciális fotózási technika, aminek alapja a vakufénnyel történő villantás, aminek segítségével olyan egyedülálló fotókat tudsz készíteni, amik kiemelkednek a többi közül.

Retusálj velem II. Szállodaigazgató portrék

Kövesd végig több portréfotó kidolgozását, hogy új trükköket és gyakorlati praktikákat sajátíts el, amiket egyszerűen tudsz majd alkalmazni saját képeid kidolgozása során is. 

 

Marketing tanácsadónk a Marketing Professzorok Kft.