Jancsó Fotósuli

Vízjel



Fotós szakmai körökben a vízjel azt jelenti, hogy a kép valamelyik részére – általában a széléhez közel –  az alkotó elhelyezi a logóját, névjegyét, hogy beazonosítható legyen a weben, hogy ki készítette a fotót.  
 

Miért jött létre?

Főleg a képlopások visszaszorítása miatt kezdték el alkalmazni fotósok, de ma már szinte bárki három kattintással tűntet el bármilyen vízjelet, kivéve ha az a kép egészén jelen van, mint például a stock oldalak fotóinak elő nézetén, ahol 10-12 helyen is megtalálható az oldal vízjelezése. Ezt már nem annyira egyszerű eltűntetni. Ha minden fotós úgy vízjelezné a fotókat, ahogy a stock oldal, az teljesen élvezhetetlenné tenné a képet.
 


 

A másik oka, hogyha a weben rengeteg helyre jut el a kép, akkor a néző be tudja azonosítani a fotó készítőjét. Néhány kolléga úgy gondolja, hogy ez jó reklámot jelent a számára, hogy megismerik a nevét, amiből esetleg a jövőben megrendelése is lehet. Vagy csak szimplán a hírnévért használ vízjelet.
 

Fotós pályafutásom hajnalán én is vízjeleztem az összes képemet, de úgy éreztem, hogy belerondít a kép összhangjába, így ma már ezt teljesen elhagyom, nem igazán látom értelmét. Ha valaki el szeretné lopni a képet, akkor el is fogja. Pár másodperc alatt kiretusálja majd a vízjelet. Reklámnak pedig szintén nem elég erős, legtöbb helyen amúgy is feltüntetik a fotós nevét és weboldalát a fotó alatt, ami egyébként jogilag is kötelező lenne, bár ezt sok felhasználó elfelejti.
 


 

Így én személyesen nem látom sok értelmét a fotók vízjelezésének, mivel ezek alapján hozama már nem igazán van, és a fotó élvezhetőségén jelentősen ront. A fenti példán a logó vonzza magára először a néző figyelmét, ezáltal belerondít a képbe. 



 

 


Népszerű fotós kurzusok
Enteriőr & Épületfotózás kurzus - ÚJ HELYSZÍNEN!

Egész napos, 10 órás, részletekre is kiterjedő épület- és enteriőr fotózás kurzusra tudsz hozzánk csatlakozni IDÉN UTOLJÁRA szeptember 14-én, ÚJ HELYSZÍNEN. Külső épület és belső fotók készítése, aranyórában, kékórában, verőfényes napsütésben. Közös vacsora, 2 órás személyes képértékelés és képkidolgozás. Reggeltől egészen naplementéig.

Photoshop kurzus - Kezdőből haladó

Megnyitsz Photoshopban egy új fotót, amit nem rég készítettél. De nem tudod pontosan, hogyan dolgozd ki, mit is kezdj vele, melyik eszköz mire jó, és hogyan érd el velük a legjobb végeredményt?

Fényfestés 2 - Enteriőr & Épületfotózás

A Fényfestés 2. kurzusban benne van minden, amit tudok az enteriőr és épületfotózásról. Három különböző helyszíni fotózáson mutatom meg a technikákat. Először egy budapesti lakás belső tereit fotózzuk, majd Dunabogdányon a Forest kabint belülről-kivülről, végül pedig a Ferenciek terén lévő Matild Palace-t. A kurzusban végigkövetheted a fotózás menetét, kompozíciók kiválasztását, vakuzást, majd a képkidolgozást is.

 

FFV: Hogyan árazd a fotózásaid?

Segítek neked abban, hogy hogyan árazd a fotózásaid, kerüld el az alul vagy épp felülárazást, mindezt úgy, hogy az áraidból ne is alkudjon a megrendelőd. Megosztom veled a jól bevált praktikákat.

 

Tudatos portréfotózás stúdióban

Ebben a kurzusban megmutatjuk neked, hogyan lehet vaku használatával is természetes hatású fényeket készíteni. Meglátod, pár egyszerű alap gondolat elsajátítása után te is könnyedén be tudod majd állítani a fényeket.

 

A fényfestés

A fényfestés egy olyan speciális fotózási technika, aminek alapja a vakufénnyel történő villantás, aminek segítségével olyan egyedülálló fotókat tudsz készíteni, amik kiemelkednek a többi közül.

Retusálj velem II. Szállodaigazgató portrék

Kövesd végig több portréfotó kidolgozását, hogy új trükköket és gyakorlati praktikákat sajátíts el, amiket egyszerűen tudsz majd alkalmazni saját képeid kidolgozása során is. 

 

Marketing tanácsadónk a Marketing Professzorok Kft.