Hírek, cikkek
Mit viszek magammal egy fotózásra?
Az elkövetkező időszakban az írott forma mellett prioritást fognak élvezni újra a videós tartalmak. Az első videóban a felszereléssel foglalkozom, mivel a legszükségesebb felszerelést szeretem magammal vinni a fotózásaimra, hogy az eszközök használata helyett sokkal inkább a kreatív folyamatokra tudjak koncentrálni.
↪ A videó hossza: 13 perc
Fotósként érdemes egy ágra specializálódj?
A fotózáson belül érdemes minden zsánerbe kicsit belekóstolnod. Divat, termék, portré, stúdió, enteriőr, esküvő, hogy a szerzett tapasztalatod alapján ki tudd majd választani azt az ágat, amibe jobban szeretnéd beleásni magadat és fókuszáltan csak abban fejleszteni a tudásodat. Kockázatos vagy szükséges egy ág kiválasztása?
↪ Olvasási idő: 5 perc
Zöldfülű fotósként külföldön // Hogyan lettem fotós? 2. rész
A fotós végzettséggel és büfé diplomával a kezemben ahelyett, hogy folytattam volna a felsőoktatási fotós tanulmányaimat, inkább külföld felé vettem az irányt. Ahogy megszereztem a fotós papíromat, szinte azonnal fotós állást kaptam a Kanári-szigeteken, ahol 3 hónapot fotóztam kint külföldi családokat egy négycsillagos szállodában.
↪ Olvasási idő: 8 perc
Niki Colemont - A mókusfotós
A természetfotózásról nekem elsőnek a több órás várakozás jut eszembe, ahogy a fotós a lesben ülve várja azt a pillanatot, amit lencsevégre kaphat. Több hazai kiemelkedő természetfotós képeit is ismerheted, de még ezen az ágon belül is lehet specializálódni. Például mókus fotózásra.
↪ Olvasási idő: 3 perc
A fiatal fotós hiteltelen? [PODCAST] #06
Győrfi-Bátori Péterrel igyekeztünk átbeszélni a témát, hogy milyen tapasztalataink voltak fiatal fotósként, néztek-e le minket a korunk miatt a kölyökképünk miatt vagy nem. Releváns egy fotósnál a kora vagy csak a referenciái? Pedig lehet egy huszonéves is sokkal jobb fotós, mint az évtizedes tapasztalattal rendelkező kolléga.
↪ Meghallgatási idő: 35 perc