Jancsó Fotósuli

Hírek, cikkek

Miért van szükség a portréfotók retusálására?

A leggyakrabban az egész képre vonatkozó módosításokat végzünk a képkidolgozás során: Színek és kontrasztok beállítása, expozíció korrekció, lencsetorzítás eltüntetése. Viszont a portréfotók esetében csak itt kezdődik a folyamat, részleteiben is bele kell olykor nyúlni a fotóba. De miért van erre egyáltalán szükség?

Írta: Tóth Balázs

[PODCAST] #03 - Mi lesz az esküvő fotózással 2021-ben?

Győrfi-Bátori Péter esküvő fotós járt nálam, akivel beszélgettünk, de inkább spekuláltunk, hogy mit gondolunk, hogyan fog alakulni az idei esküvő szezon. Lehet majd esküvőket tartani egyáltalán? Ha igen, akkor milyen feltételek mellett? Peti elmeséli, hogy mennyire bátrak és érdeklődők a párok, mekkora a foglalási kedv a 2021-es esküvői szezonra a járvány mellett. Ő optimistább, én kicsit értetlenkedő vagyok ebben a témában.

Írta: Jancsó Gergely

A naplemente fázisai fotós szemmel

Amikor naplemente környékén fotózol várost, épületet vagy tájképet, akkor kritikus, hogy a kékórában mikor készíted el a képedet. A természetes fény mennyisége folyamatosan csökken és a mesterséges fényforrások egyre erősebben fognak látszódni a fotódon. Megmutatom, hogy hogyan érdemes időzíts.

Írta: Jancsó Gergely

Miért hagyja abba egy fotós a csúcson?

Jaksa Timi a magyar esküvő fotózás egyik meghatározó alakja volt aktív éveiben, rengeteget utazott munkája során, a világ számos pontján már fotózhatott. Ma az ő nevéhez fűződik az NDustrialStudios és a Studio Madison, 10 különböző enteriőrrel várják a fotósokat. Ebben a beszélgetéskében elmeséli Timi, hogy mi kellett ahhoz, hogy nemzetközi esküvői fotós karriert tudjon befutni és mi vezetett végül ahhoz, hogy elhagyja ezt a pályát.

Írta: Jancsó Gergely

Érdemes blogot írj fotósként?

Fotósok nagy része inkább fényképezni szeret, mint írni róla. Ez rendjén is van így. Közel 2 éve vezetem a saját fotós blogomat a munkáimról, ezek alapján kis iránymutatást adok neked, hogy neked érdemes-e belevágj, vagy inkább hagyd az egészet.  

Írta: Jancsó Gergely

10.000 óra gyakorlás után a fotózás mesterévé válsz?

Talán olvashattál már arról a szabályról – de inkább mítoszról –  hogy ha 10.000 órát gyakorolsz valamiben, akkor annak a szakmának a mesterévé válsz. Így ha fotózásra áldozol tízezer órát, gyakorolsz, tanulsz, retusálsz, cikkeket olvasol, fejleszted a tudásodat, akkor eljutsz a mesteri szintre, legalábbis a teória szerint. Ennyi idő tényleg elég lehet?

Írta: Jancsó Gergely

Mit gondol egy laikus a fotózásról?

A fotózás szerintem a legjobb szakmák közé tartozik, de aki nem is tör ilyen babérokra, hobbiként is kikapcsol az alkotási folyamat, ami örömet okoz, ráadásul kézzel fogható eredménye is van. Kiteheted a fotóidat a falra, jó érzések fognak eltölteni, amikor megpillantod őket. De egy laikus számára a fotózás csak kattintgatásnak tűnhet, mivel mindenki zsebében ott van már egy kamerás telefon. Hogyan gondol egy laikus a fotózásra?

Írta: Jancsó Gergely

[PODCAST] #02 - A legjobb gyakorlatok a fejlődéshez a fotózásban

A Szenvedélyünk a fotózás PODCAST második adásában Tóth Balázst láttam vendégül, akivel átbeszéljük, hogy nekünk mik segítettek abban, hogy a leggyorsabb tempóban fejlődhessünk a fotózásban. Asszisztencia, kurzusok offline és online, önfejlesztés, marketing, fotó-értékelés. Mind a ketten kipróbáltunk rengeteg mindent már, ebben a részben pedig elmondjuk, hogy nekünk mi segített legjobban a fejlődésben a fotózáson belül.

Írta: Jancsó Gergely

5 + 1 leghasznosabb fotós kiegészítőm


Részletesen bemutatom neked az 5 + 1 leghasznosabb fotós kiegészítőmet, amiket a leggyakrabban használok a fotózásaim során. Ezek könnyítik meg a leginkább a munkámat, és talán őket is használom a legtöbbször élesben, meggyorsítják és kényelmesebbé teszik a folyamatokat.

Írta: Jancsó Gergely

Min aggódik egy profi fotós?

Csomó hülyeségen. Vagyis annak tűnhetnek ezek elsőre. Ezekkel a problémákkal laikusok és hobbi fotósok nehezen találják szembe magukat. Ezekkel jobb tisztában lenni, de ne vegye el a kedvedet a fotózástól, mert ez inkább csak pár árnyoldal ami egy idő után le is pattan rólad. Nézzünk erre pár egyszerű példát. 

Írta: Jancsó Gergely
Népszerű fotós kurzusok
Photoshop kurzus - Kezdőből haladó

Megnyitsz Photoshopban egy új fotót, amit nem rég készítettél. De nem tudod pontosan, hogyan dolgozd ki, mit is kezdj vele, melyik eszköz mire jó, és hogyan érd el velük a legjobb végeredményt?

FFV: Hogyan árazd a fotózásaid?

Segítek neked abban, hogy hogyan árazd a fotózásaid, kerüld el az alul vagy épp felülárazást, mindezt úgy, hogy az áraidból ne is alkudjon a megrendelőd. Megosztom veled a jól bevált praktikákat.

 

Tudatos portréfotózás stúdióban

Ebben a kurzusban megmutatjuk neked, hogyan lehet vaku használatával is természetes hatású fényeket készíteni. Meglátod, pár egyszerű alap gondolat elsajátítása után te is könnyedén be tudod majd állítani a fényeket.

 

A fényfestés

A fényfestés egy olyan speciális fotózási technika, aminek alapja a vakufénnyel történő villantás, aminek segítségével olyan egyedülálló fotókat tudsz készíteni, amik kiemelkednek a többi közül.

Retusálj velem II. Szállodaigazgató portrék

Kövesd végig több portréfotó kidolgozását, hogy új trükköket és gyakorlati praktikákat sajátíts el, amiket egyszerűen tudsz majd alkalmazni saját képeid kidolgozása során is. 

 

Marketing tanácsadónk a Marketing Professzorok Kft.